Projekt internetowego katalogu wizerunkowego dla inLodz21


Projekt internetowego katalogu wizerunkowego dla inLodz21

Instytucja kultury inLodz21 we współpracy z Urzędem Miasta Łódź realizuje projekt, którego celem jest przyciągnięcie uwagi inwestorów. W tym celu dwadzieścia jeden nieruchomości zlokalizowanych na terenie miasta objęto specjalnym programem, który ma wyeksponować ich wartość inwestycyjną i zachęcić inwestorów do realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych!

Interaktywny katalog nieruchomości inLodz21 opracowany w formie przewodnika dla inwestorów pozwala każdemu zainteresowanemu poznać potencjał inwestycyjny danej lokacji i odnaleźć w Łodzi swoje własne miejsce.

Łodzi niełatwo jest walczyć z wizerunkiem miasta bez perspektyw.

Nie ulega wątpliwości, że Łódź już od wielu lat czyni olbrzymie starania, by przywrócić miastu świetność - zarówno tę urbanistyczną, jak i tę społeczną. Pomimo licznych wysiłków wkładanych rokrocznie w rewitalizację, Łódź często zderza się z wizerunkiem miasta wyludniającego się i niepochlebnymi opiniami. Szczególnie w pamięć opinii publicznej zapadła wypowiedź Bogusława Lindy z 2015 roku, który to w czasie rozmowy z dziennikarzami, w przerwie zdjęć do realizowanego właśnie na ulicach Łodzi filmu "Powidoki" w reżyserii Andrzeja Wajdy, wspominając wspaniałość dawnej Łodzi filmowej, nazwał Łódź współczesną miastem meneli:

Łódź Filmowa umarła, nie ma co się oszukiwać. Kiedyś była tu wytwórnia, a wytwórnia to ludzie (...). Łódź popełniła straszny błąd, zamykając tę wytwórnię, bo straciła kulturę. Dzisiaj to miasto jest umarłe, to miasto meneli.

O tym, jak bardzo krzywdząca jest to opinia, świadczy bardzo osobista i emocjonalna reakcja ówczesnej Prezydent Łodzi - Hanny Zdanowskiej, która na swoim profilu na Facebooku napisała::

Gniewać rzeczywiście się nie będziemy, ale mi było troszkę przykro.

Katalog nieruchomości inLodz21 pokazuje Łódź jako miasto z olbrzymim potencjałem inwestycyjnym. ukazując historię i wartość inwestycyjną nieruchomości objętych programem.

.